Ekibimiz

Beş Duyu Bir Ses Kurucusu Gürcü ALKIN Uzm. Fizyoterapist
Uluslararası Beslenme Terapisti
Duyu Bütünleme Terapisti
Floortime Uygulayıcısı
Gürcü ALKIN Detay Göster
X

Beş Duyu Bir Ses Kurucusu

Gürcü ALKIN

Uzm. Fizyoterapist / Uluslararası Beslenme Terapisti / Duyu Bütünleme Terapisti / Floortime Uygulayıcısı

gürcü alkın 2000 yılında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Y.O.'na başladı. Beş yıllık öğrencilik hayatında ilk eğitimi olan oyun terapileri eğitimini aldı. 2005 yılında mezun oldu.

2005 yılında İstanbul'a gelerek Alman Hastanesinin Avcılar Spastik Çocuklar Merkezinde baş fizyoterapist olarak işe başladı. Burada Prof. Dr. ŞAFAK SAHİR KARAMEHMETOĞLU gözetmenliğinde spastik çocuklarla çalışmalarda bulundu. Gereksinimi olan çocuklara havuz eğitimleri verdi.

2006 yılında Sağlık Bakanlığı İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev aldı. Burada Doç. Dr. NİLÇAĞLAR ile beraber spastik hastalara BOTULİNUM TOKSİN (Botox) uygulamalarına katıldı.

2007 yılında Ahmet Emin Baysal desteği ile 6. His Rehabilitasyon Merkezinde Türkiye'de ilklerden olan Uzay Terapisi 'ni kurdu ve uygulamalarını gereksinimi olan çocuklarda tatbik etti.

2008 yılında Prof. Dr. ADNAN YÜKSEL kontrolündeki çocuklarla Oxford Özel Eğitim Merkezinde çalışmalarına devam etti.

2009 yılında eğitim verdiği çocukların sorunlarına daha iyi çözümler bulabilmek adına Ahmet Yesevi Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği Yüksek Lisans programına başladı. Eğitimi sırasında Uzm. Bobath Terapisti SONGÜL İMAMOĞLU desteği ile Vojta eğitimlerinde bulundu.

2010 yılında Uzmanlık ünvanını aldıktan sonra 3 yıldır çalıştığı Çiçek Bahçesi Özel Eğitim Merkezinde 2 yıl süresince İdarecilik yaptı.

İkizlerinin doğumuyla iş hayatına 1.5 sene ara verdikten sonra 2013 yılında Kumsal Özel Eğitim Merkezinde Uzm. Fizyoterapist olarak çalışmaya tekrar başladı. Eğitim verdiği duyu bütünlüğü bozukluğu olan çocuklara daha kapsamlı bir şekilde yardımcı olabilmek amacıyla Uzm. Fizyoterapist YEŞİM ŞENCAN ÜNVEREN ' den eğitimler alarak Duyu Bütünleme Terapisti ünvanını aldı.

2015 yılında Çocuklar üzerindeki gözlemlerini daha iyi bir seviyeye yükseltmek için Çocuk - Aile Danışmanı Uzm. Psk. Yusuf MENKİ ' den Psikolojik Testler eğitimi aldı. Ayrıca Jake GREENSPAN ' dan DIR / FLOORTIME eğitimi aldı.

All Kids Firstş LLC. ve Algı ABA Terapi Merkezi işbirliği ile ABA Uzm. Nicy Nükte ALTIKULAÇ 'dan ABA (Uygulamalı Davranış Analizi) eğitimlerinde bulundu.

Floortime eğitmeni ÇİĞDEM ERGÜL ile floortime uygulayıcısı eğitimleri alarak 2016 Mart itibaryla ıcdl kayıtlı floortime eğitimcisi ünvanını alıp, bu alanda çalışmalarına devam etmektedir.

Şubat 2017 tarihi itibariyle İzmir’de BEŞ DUYU BİR SES DUYU BÜTÜNLEME, GELİŞİM ve AİLE DANIŞMANLIK MERKEZİNİ kurmuş bulunup, çalışmalarını artık burada devam etmektedir. Bir çok kurumda duyu bütünleme ve Floortime uygulamaları hakkında bilgilendirme seminerleri vererek bu alandaki deneyimlerini uzmanlarla paylaşmış ve paylaşmaya da devam etmektedir.